1pcs LJC18A3-H-Z/BY 1-10mm Capacitance Proximity Sensor Switch PNP NO 6-36V 300mA
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : YQQEWI
BulletPoint1 : Proximity Sensors
BulletPoint2 : 1pcs LJC18A3-H-Z/BY 1-10mm Capacitance Proximity Sensor Switch PNP NO 6-36V 300mA
BulletPoint3 : Diameter of Head : 18mm;
BulletPoint4 : Detecting Distance : 1-10mm
BulletPoint5 : Output : Switching Transducer
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7345051005394
ItemName : 1pcs LJC18A3-H-Z/BY 1-10mm Capacitance Proximity Sensor Switch PNP NO 6-36V 300mA
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : capacitive-proximity-sensors
Manufacturer : YQQEWI
MeasurementAccuracy : 1
ModelNumber : YQQEWI
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : YQQEWI
ProductDescription : Proximity Sensors
Diameter of Head : 18mm;
Detecting Distance : 1-10mm
Detecting Object : Metal or Nonmetal Material;
Supply Voltage : 6-36V;
Current Output : 300mA;
Response Frequency : 100Hz