(5PCS) ICS83905AGLFT Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:6 100 MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Rizees
BulletPoint1 : Output LVCMOS, LVTTL
BulletPoint2 : Frequency - Max 100 MHz
BulletPoint3 : Voltage - Supply 1.6V ~ 3.465V
BulletPoint4 : Operating Temperature 0°C ~ 70°C
BulletPoint5 : Mounting Type Surface Mount
IncludedComponents : ICS83905AGLFT
ItemName : (5PCS) ICS83905AGLFT Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:6 100 MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ItemTypeKeyword : clock-integrated-circuits
Manufacturer : Rizees
ModelNumber : ICS83905AGLFT
NumberOfItems : 1
PartNumber : ICS83905AGLFT
ProductDescription : Part Status Obsolete
Type Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:6
Differential - Input:Output No/No
Input Crystal
Output LVCMOS, LVTTL
Frequency - Max 100 MHz
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 16-TSSOP
Base Product Number 83905A