Philips 55BDL4650D Digital Signage Display
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AdaptiveSync : freesync
AspectRatio : 16:9
AudioInput1 : HDMI
AudioInput2 : USB
Brand : PHILIPS
BulletPoint : 55BDL4650D/00
BulletPoint1 : Digital Signage Display - Ideal for rack, passageway, booth or display counter
BulletPoint2 : Experience luminescent visual images with LCD display
BulletPoint3 : Features a 4k Ultra HD 3840 x 2160 resolution
BulletPoint5 : Direct LED lighting offers a brighter picture result
BulletPoint6 : 55" Panasonic Signage Display - Ideal for showing different types of advertisements and content
Color : black
ColorGamut : 1
CompatibleDevices1 : Personal Computer
CompatibleDevices2 : Gaming Console
CompatibleDevices3 : Television
CompatibleDevices4 : Monitor
ConnectivityTechnology : HDMI
ConnectivityTechnology1 : Ethernet
ConnectivityTechnology2 : Wireless
ConnectivityTechnology3 : USB
ConnectorType : HDMI
ControlMethod : remote
ExternallyAssignedProductIdentifier : 8712581799830
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 885170376915
HardwareInterface : hdmi
HardwareInterface1 : usb
HardwareInterface2 : hdmi
HasColorScreen : 1
ImageAspectRatio : 16:10
ImageBrightness : 350 cd/m²
ImageContrastRatio : 3000:1
IncludedComponents : Information Not Available
ItemName : Philips 55BDL4650D Digital Signage Display
ItemPackageDimensions_Height : 27 inches
ItemPackageDimensions_Length : 7 inches
ItemPackageDimensions_Width : 43 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Rectangular
ItemTypeKeyword : digital-signage-televisions-and-displays
Language : english
Manufacturer : Philips
MaxHorizontalResolution : 1080 pixels
MaximumDisplayBrightness : 400 nit
MaxVerticalResolution : 2160 pixels
ModelName : CQE1
ModelNumber : 55BDL4650D/00
ModelSeries : CQE1W
MountingType : Desk Mount
NativeResolution : 3840x2160
NumberOfItems : 1
NumberOfPorts : 4
PackageLevel : unit
PartNumber : 55BDL4650D/00
Platform : playstation_5
PowerPlugType : type_ef_2pin_eu
ProcessorCount : 4
ProductDescription : Philips 55BDL4650D/00
ProductSiteLaunchDate : 2023-11-06T20:16:32.387Z
RealAngleOfView : 178 degrees
RefreshRate : 100 hertz
Resolution : 4k
ResponseTime : 16 hours
ScreenSurfaceDescription : Glossy
SignalFormat : HDMI, USB
Size : 75 inch