Generic 5pcs TPS54335A S4335A 5433SA 54335A TPS54335ADRCR IC Chip
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Generic
BulletPoint : Package contents:TPS54335A (5pieces)
BulletPoint4 : Parameters: Output Voltage : 4.75-5.25V; Quiescent current : 4.2-8mA; Maximum Input Voltage : 35V; Maximum Output Current : 1.5A
Color : As Shown
ConnectivityProtocol : X-10
ConnectorType : Screw
CurrentRating : 1.5 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4652292186496
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0632085915995
ItemName : Generic 5pcs TPS54335A S4335A 5433SA 54335A TPS54335ADRCR IC Chip