599-GP-3/4ST-14, Conn Barrier Strip 14 POS 9.5mm Solder Panel Mount 15A
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Marathon
BulletPoint1 : 32 A
BulletPoint2 : 400 V
BulletPoint3 : DIN RAIL MOUNT
BulletPoint4 : GRAY
BulletPoint5 : MULTI-TIER TERMINAL BLOCK
ConnectorGender : Male-to-Male
ConnectorType : Solder
ExternallyAssignedProductIdentifier : 2050000399107
ItemName : 599-GP-3/4ST-14, Conn Barrier Strip 14 POS 9.5mm Solder Panel Mount 15A
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Round
ItemTypeKeyword : d-terminal-cables
Manufacturer : Marathon/Kulka
Material : Copper
ModelNumber : 599-GP-3/4ST-14
MountingType : Panel Mount
NumberOfItems : 1
PartNumber : 599-GP-3/4ST-14
ProductDescription : Conn Barrier Strip 14 POS 9.5mm Solder Panel Mount 15A