Cooper Bussman HM25030-1SR: Fuse Block, Class H, 250V 30A, 1 Pole
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Bussmann
BulletPoint1 : HM modular fuse block
BulletPoint2 : Single-pole
BulletPoint3 : Made from quality materials
BulletPoint4 : Easy to install
BulletPoint5 : Durable and long lasting
ConnectorType : Screw
CurrentRating : 30 amps
CurrentRating1 : 30 amps
CurrentRating2 : 25 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 051712512718
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0051712512718
FitType : Universal Fit
IncludedComponents : Cooper Bussman HM25030-1SR: Fuse Block, Class H, 250V 30A, 1 Pole
ItemName : Cooper Bussman HM25030-1SR: Fuse Block, Class H, 250V 30A, 1 Pole