JFUDJKLI EAMPDW-TY-63C 2P 63A LCD Digital Display Over and Under Voltage Current Protector kWh Energy Meter Leakage Timer Switch
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : JFUDJKLI
BulletPoint : Ground Fault Circuit Interrupters
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 9020061643542
ItemName : JFUDJKLI EAMPDW-TY-63C 2P 63A LCD Digital Display Over and Under Voltage Current Protector kWh Energy Meter Leakage Timer Switch
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : ground-fault-circuit-interrupters
Manufacturer : JFUDJKLI
ModelName : CUFTOBJM
ModelNumber : JFUDJKLI
NumberOfItems : 1
PartNumber : JFUDJKLI
ProductDescription : Ground Fault Circuit Interrupters
Function:
1. Undervoltage protection 80V-210V (adjustable) (default: 175V)
2. Overvoltage protection 120V-300V (adjustable) (default: 275)
3. Overcurrent protection 1A-63A (adjustable) (default: 63A)
4. Reconnection time (delay time): 10s-90s (default: 30s)
5. Leakage protection: 10-99mA (this function can be turned off)
7. Temperature protection 10-85°C (adjustable) (this parameter is only set on the App)
8. Power display range: 0-99999.9kWh
9. Energy consumption recording range: 10-500kWh (default: 30kWh)
10.Voltmeter
11. Ammeter
12. Electric energy meter
13. Set the delay time for programs and devices: up to 20 seconds (depends on network speed)
Type: Mini
Type: circuit breaker
Model: EAMPDW-TY-63C
Is it a smart device: Yes
Rated voltage: 220V