CALT HAE28 5V 12 Bit 28mm Outer 6mm Shaft Hall Effect Angle Sensor SSI Encoder 360 Degree Measure IP67 0.22m Cable HAE28U5V12A0.22
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : CALT
Label : CALT
Manufacturer : CALT
MaterialType : iron
Model : HAE28U5V12A0.22
PackageDimensions_Weight : 0.8818490480
PackageDimensions : L:5.51181101800 X W:1.96850393500 X H:1.18110236100
PartNumber : HAE28U5V12A0.22
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : HALL_EFFECT_SENSOR
Publisher : CALT
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/31rv8idmFKL._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : CALT
Title : CALT HAE28 5V 12 Bit 28mm Outer 6mm Shaft Hall Effect Angle Sensor SSI Encoder 360 Degree Measure IP67 0.22m Cable HAE28U5V12A0.22