Erie AG24A020 24V On/Off High Temperature Power Head
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AmplifierType : Tube
Brand : Erie
BulletPoint : 15W/3.75W 2-channel Tube Guitar Amplifier Head with Effects Loop Footswitch
BulletPoint1 : Durable and Long-Lasting
BulletPoint2 : It is this kind of ingenuity and innovative spirit that has made our brand unique
BulletPoint3 : Easy to use device
BulletPoint4 : OEM equivalent part, 100% Compatible, Brand New.
BulletPoint5 : Our products include a 30 Day Money Back Guarantee and 1 Year Exchange.
Color : Black
Color1 : Green
Color2 : Black
CompatibleDevices : Guitar
ConnectorType : 6.35mm Jack
ConnectorType1 : XLR
ConnectorType2 : USB
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7447910364328
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0008236583502
IncludedComponents : GM40DH GrandMeister Deluxe 40 40W Guitar Amplifier Head
ItemName : Erie AG24A020 24V On/Off High Temperature Power Head