CARLO GAVAZZI ICB30S30F15NO 0.591" (15MM), INDUCTIVE Proximity Sensor, IP67 Cylinder, Threaded - M30
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : CARLO GAVAZZI
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0709081475386
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 709081475386
ItemName : CARLO GAVAZZI ICB30S30F15NO 0.591" (15MM), INDUCTIVE Proximity Sensor, IP67 Cylinder, Threaded - M30
ItemPackageDimensions_Height : 10 feet
ItemPackageDimensions_Length : 8 feet
ItemPackageDimensions_Width : 10 feet
ItemTypeKeyword : inductive-proximity-sensors
Manufacturer : CARLO GAVAZZI
ModelNumber : ICB30S30F15NO
PartNumber : ICB30S30F15NO
ProductDescription : Inductive Sensor, 15 mm Range, M30 Flush, NPN-NO, 10-36 VDC, IC Series