Contrinex DW-AS-613-M30-002 INDUCTIVE Sensor | 30mm Barrel, 15mm Operating Range, PNP-NO, 10-30VDC, IO-Link
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Brand : Contrinex
BulletPoint1 : Housing Size [mm]: M30, NON-Embeddable/Unshielded
BulletPoint2 : Operating Distance Sn: 15mm, 700Hz Frequency
BulletPoint3 : Polarity: PNP- Normally Open, 10-30VDC
BulletPoint4 : Connection: 12mm (M12) 4-Pin
BulletPoint5 : IO-Link Enabled, IP67 Rated
Color : RA-1805PO
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7429668972536
IncludedComponents : no
ItemName : Contrinex DW-AS-613-M30-002 INDUCTIVE Sensor | 30mm Barrel, 15mm Operating Range, PNP-NO, 10-30VDC, IO-Link