DMWD 2Pcs M12 Proximity Switch Inductive Proximity Sensor Detection Switch Approach Sensor Switch PNP NO DC 6V-36V 4mm Detecting Distance JJ12A3-4-Z/BY
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : DMWD
BulletPoint1 : Product Name: Inductive Proximity Switch; Model : LJ12A3-4-Z/BY; Output Type : PNP NO
BulletPoint2 : Supply Voltage : DC 6-36V; Current Output : 300mA; Detect Object : Metal
BulletPoint3 : Theory: Inductive Sensor; Diameter of Column Sensor: 12mm; Detecting Distance : 4mm; Wire Type : 3 Wire Type (Brown, Blue, Black)
Color : Blue
CompatibleDevices : Light, Fan, Security System, Smart Home Hub, Lighting Controls
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0186648000371
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 186648000371
IncludedComponents : Bag
ItemName : DMWD 2Pcs M12 Proximity Switch Inductive Proximity Sensor Detection Switch Approach Sensor Switch PNP NO DC 6V-36V 4mm Detecting Distance JJ12A3-4-Z/BY