E2E-X20D130-T5M Proximity Sensor, inductive, Brass-Nickel, M30, Shielded, 20 mm, NO, 5 m Cable, DC 2-Wire, no Polarity
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Generic
BulletPoint : E2E-X20D130-T5M
BulletPoint1 : Signal: K type Thermocouple
BulletPoint10 : Humidity:0-90%(non-condensing)
BulletPoint11 : Weight:150g
BulletPoint2 : Input:0-550℃(is_customerised)
BulletPoint3 : Output:0-5V DC
BulletPoint4 : Power supply(defaulted):24V DC(If 12V DC or others needed,contact us)
BulletPoint5 : Accuracy:0.2% F.S
BulletPoint6 : Feature:Standard din rail(35mm)mounting or pannel mounting
BulletPoint7 : Operating Temp.:-5℃ to +55℃
BulletPoint8 : Power supply current:30mA (short circuit protection)
BulletPoint9 : Dimenstion(mm):105*45*25(L*H*W)
Color : One Color
Department : Unisex Adult
ExternallyAssignedProductIdentifier : 6933076214429
Hazmat1 : UN1950
ItemName : E2E-X20D130-T5M Proximity Sensor, inductive, Brass-Nickel, M30, Shielded, 20 mm, NO, 5 m Cable, DC 2-Wire, no Polarity