Heschen M30 Inductive Proximity Sensor Switch Non-Shield Type LJ30A3-15-Z/EX Detector 15mm 10-30VDC 200mA Normally Open(NO) 2 Wire
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Heschen
BulletPoint1 : Mounting Hole Diameter: 30mm
BulletPoint2 : Detecting Distance: 15mm±10%; Set distance: 0-13mm
BulletPoint3 : Output Type: NO(Normally Open); Non-Shield Type
BulletPoint4 : Current Output: 200mA; Working Voltage: 10-30 VDC
BulletPoint5 : Detect Object: Magnetic metal
CircuitType : 1-way
Color : Blue
ConnectivityProtocol : X-10
ConnectorType : Screw
CurrentRating : 200 milliamps
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 670534186039
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0670534186039
IncludedComponents : LJ6A3-2-Z/AY
InternationalProtectionRating : IP67
ItemName : Heschen M30 Inductive Proximity Sensor Switch Non-Shield Type LJ30A3-15-Z/EX Detector 15mm 10-30VDC 200mA Normally Open(NO) 2 Wire