OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION E2K-F10MC2 PROXIMITY SENSOR
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Omron
BulletPoint : Price For: Each Supply Voltage DC Min: 10V Supply Voltage DC Max: 30V Load Current RMS Max: 100mA Mounting Type: Surface Mount Output Type: NPN, NC Sensing Range: 0mm to 10mm Sensing Range Max: 10mm Sensor Housing: Rectangular RoHS Compliant: Yes
BulletPoint1 : (4600620)
BulletPoint2 : 1 LED
BulletPoint3 : 10-30 VDC
BulletPoint4 : 3 PIN
BulletPoint5 : 4MM RANGE