THINBIT 3 Pack MGTI083D5RE 0.083" Width, 0.124" Depth, TiAlN Coated Carbide, Sharp Corner, Grooving Insert for Steel, Titanium, Nickel and Stainless Steel Without Interrupted Cuts
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
CutType : Corner Radius, .002" radii
EndCutType : 0.063" depth of cut
FinishType : TiN
ItemDisplayWeight : 0.1 pounds
ItemName : THINBIT 3 Pack MGTI083D5RE 0.083" Width, 0.124" Depth, TiAlN Coated Carbide, Sharp Corner, Grooving Insert for Steel, Titanium, Nickel and Stainless Steel Without Interrupted Cuts