1 PC 2711P-B12C4A8 2711P-B12C4A8 Terminal New in Box!
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Amperage : 20 amps
Brand : CG CHIPS GATE
BulletPoint2 : If you would like more product images, you can also contact us.
BulletPoint4 : We offer secure packaging and support returns if you're unsatisfied with the product.
BulletPoint6 : Total Power Outlets : 2
BulletPoint7 : Dimensions (WxH): 15 x 117 mm
Color : One Color
CompatibleDevices : Desktop
ConnectivityTechnology1 : Power Delivery 2.0 : 5V⎓3A ; 9V⎓3A ; 12V⎓3A ; 15V⎓3A ; 20V⎓2.25A
ConnectivityTechnology2 : PD3.0 PPS: 3.30-11.0V⎓3.0A, 3.30-16.0V⎓2.80A
ConnectivityTechnology3 : APPLE2.4A
ConnectivityTechnology4 : BC1.20CP
ConnectorType : Plug-In
ExternallyAssignedProductIdentifier : 8154620248945
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 032664745249
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : Duplex Receptacle
ItemName : 1 PC 2711P-B12C4A8 2711P-B12C4A8 Terminal New in Box!
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : io-blocks
Manufacturer : CG CHIPS GATE
Material : Copper
Material1 : Nylon
Material2 : Steel
Material3 : Copper
ModelName : MURR-56001
ModelNumber : 2711P-B12C4A8--NEW--HW
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : 2711P-B12C4A8--NEW--HW
PowerPlugType : type_a_2pin_na