VSDISPLAY 10.1inch 1366X768 LCD Screen 10.1" B101XAN01.3 Work with VGA DVI LCD Controller Board
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint1 : 10.1" B101XAN01.3 1366X768 LCD Screen: Display Mode AHAV, Normally Black, Transmissive.Brightness 400 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (TM)
BulletPoint2 : DVI VGA AUDIO LCD Board Work for LVDS Interface LCD Screen
BulletPoint3 : Video Input: DVI VGA Audio Input: Audio Output: Speaker Connector
BulletPoint4 : Packing list : 1× VGA DVI LCD Controller Board M.NT68676 1× 10.1inch B101XAN01.3 1366X768 LCD Screen 1× LVDS Cable 1× Keyboard With Cable
BulletPoint5 : Help to notice there is no power adapter in the packing list, if need, recommend use :VSDISPLAY Power Adapter, AC 100-240V Input to 12V DC,2A Output,Power Supply, US Plug,Fit for Many Types of VSDISPLAY LCD Controller Board
Color : Black
ConnectivityTechnology : /
ExternallyAssignedProductIdentifier : 6438051029598
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0601285622774
HardwareInterface : unknown
ItemName : VSDISPLAY 10.1inch 1366X768 LCD Screen 10.1" B101XAN01.3 Work with VGA DVI LCD Controller Board
ItemPackageDimensions_Height : 7 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 30 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 21 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxHorizontalResolution : 1366
MaxVerticalResolution : 768
NativeResolution : 1366x768
PartNumber : 45245
ProductDescription : 10.1" B101XAN01.3 1366X768 LCD Screen:
Display Mode AHAV, Normally Black, Transmissive
Resolution 1366RGB)×768
Outline Size 230.62 × 135.81×0.8(H×V×D)
Display Area 222.52× 125.11 (H×V)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , Connector , 40 pins
Backlight WLED
Input Voltage 3.3V (Typ.)
LCD Controller Board:
DVI VGA AUDIO LCD Board Work for LVDS Interface LCD Screen
Input Power Adapter:12Vdc More than 2A.
Come In Standby Model When Not Input Signal
Standby Model <1W
Video Input: DVI VGA
Audio Input:
Audio Output: Speaker Connector
OSD: Brightness Contrast Auto Language And So On
Language: English French German Spanish Italian And So On
Board Size:125mm x 58mm x 17mm
Packing list :
1× VGA DVI LCD Controller Board M.NT68676
1× 10.1inch B101XAN01.3 1366X768 LCD Screen
1× LVDS Cable
1× Keyboard With Cable
ProductSiteLaunchDate : 2019-12-23T03:23:56.379Z
Resolution : XGA Wide
ScreenSurfaceDescription : Glossy
Size : 4.3"