VSDISPLAY 10.6" IPS LCD Screen 1366X768 LTL106AL01 Work with VGA DVI LCD Controller Board Driver Board
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint1 : 10.6" LCD Screen LTL106AL01: Display Mode PLS, Normally Black, Transmissive. Brightness 400 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
BulletPoint2 : DVI VGA AUDIO LCD Board Work for LVDS Interface LCD Screen
BulletPoint3 : Video Input: DVI VGA Audio Input: Audio Output: Speaker Connector
BulletPoint4 : Packing list : 1× VGA DVI LCD Controller Board M.NT68676 1×10.6inch LTL106AL01 1366X768 IPS LCD Screen 1× LVDS Cable 1× Keyboard With Cable
BulletPoint5 : Help to notice there is no power adapter in the packing list, if need, recommend use :VSDISPLAY Power Adapter, AC 100-240V Input to 12V DC,2A Output,Power Supply, US Plug,Fit for Many Types of VSDISPLAY LCD Controller Board. If you need a speaker, recommend use :VSDISPLAY Speaker 8ohm 2W 70mmx33mmx15mm 4Pin Cable for LCD Controller Board M.NT68676 and Other Monitor Driver Board which Have PH2.0 Speaker Connector
Color : Black
ConnectivityTechnology : /
ExternallyAssignedProductIdentifier : 6438051029598
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0601285622866
HardwareInterface : unknown
ImageContrastRatio : 800:1
ItemName : VSDISPLAY 10.6" IPS LCD Screen 1366X768 LTL106AL01 Work with VGA DVI LCD Controller Board Driver Board
ItemPackageDimensions_Height : 8 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 30 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 21 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxHorizontalResolution : 1366
MaxVerticalResolution : 768
NativeResolution : 1366x768
PartNumber : 45245
ProductDescription : 10.6" LCD Screen LTL106AL01:
Display Mode PLS, Normally Black, Transmissive
Resolution 1366RGB)×768
Outline Size 246 × 149 × 2.5 (H×V×D)
Display Area 234.72 × 132.03 (H×V)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , Connector , 30 pins
Backlight WLED
Input Voltage 3.3V (Typ.)
LCD Controller Board:
DVI VGA AUDIO LCD Board Work for LVDS Interface LCD Screen
Input Power Adapter: 12Vdc More than 2A.
Come In Standby Model When Not Input Signal
Standby Model <1W
Video Input: DVI VGA
Audio Input:
Audio Output: Speaker Connector
OSD: Brightness Contrast Auto Language And So On
Language: English French German Spanish Italian And So On
Board Size: 125mm x 58mm x 17mm
Packing list :
1× VGA DVI LCD Controller Board M.NT68676
1×10.6inch LTL106AL01 1366X768 IPS LCD Screen
1× LVDS Cable
1× Keyboard With Cable
ProductSiteLaunchDate : 2019-12-23T06:29:49.988Z
Resolution : XGA Wide
ScreenSurfaceDescription : Glossy
Size : 4.3"