VSDISPLAY 12.1" 12.1 Inch 1024X768 LCD Screen VS121T-001A with Audio LCD Controller Board
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint : LCD12864 LCD Display Module White Character Blue Background Dot Matrix 128x64 Screen KS0108B Driver DC 3.3V
BulletPoint1 : 12.1" VS121T-001A 1024X768 LCD Screen: Resolution 1024(RGB)×768 Outline Size 261× 198×5 (H×V×D) Display Area 246 × 184.5 (H×V) Brightness 350 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 45/45/15/45 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
BulletPoint2 : LCD Board Work for LVDS Interface LCD Screen
BulletPoint3 : Video Input: Audio Input: Audio Output: Speaker earphone
BulletPoint4 : Recommend Power Adapter Spec. Input Power Adapter: 12Vdc More than 2A. (VSDISPLAY Power Adapter, AC 100-240V Input to 12V DC,2A Output ,Power Supply, US Plug , Fit SC24W-1202000U, Fit for All Types of VSDISPLAY LCD Controller Board) Come In Standby Model When Not Input Signal. Standby Model <1W
BulletPoint5 : Packing list : 1× Audio LCD Controller Board 1×12.1" VS121T-001A 1024X768 LCD Screen 1× Inverter Board 1× LVDS Cable 1× Keyboard With Cable (Please Note There is No Power Adapter in The Packing List.)
Color : White
ConnectivityTechnology : HDMI
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4852343733130
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0601285648835
HardwareInterface : unknown
ImageBrightness : 250 cd/m²
ImageContrastRatio : 500:1
ItemName : VSDISPLAY 12.1" 12.1 Inch 1024X768 LCD Screen VS121T-001A with Audio LCD Controller Board
ItemPackageDimensions_Height : 7 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 37 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 26 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxVerticalResolution : 768 pixels
NativeResolution : 1024x768
PartNumber : K002748
ProductDescription : VSDISPLAY 12.1" 12.1 Inch 1024X768 LCD Screen VS121T-001A with Audio LCD Controller Board