VSDISPLAY 12.5 inch 1920X1080 edp LCD Screen B125HAN02.2 with VGA Board Controller
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AspectRatio : 1.27:1
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint : B101XAN01.3
BulletPoint1 : 12.5inch 1920X1080 LCD Screen B125HAN02.2 ,Signal Interface eDP (2 Lanes) , 30 pins , Connector
BulletPoint2 : Compatible work with VGA LCD Controller Board
BulletPoint3 : Input Power Adapter:12Vdc More than 2A. Come In Standby Model When Not Input Signal Standby Model <0.3W
BulletPoint4 : Audio Input: PC-Audio In Audio Output: Speaker
BulletPoint5 : 1× VGA LCD Controller Board VS-RTD2556HV-V1 1× 12.5inch 1920X1080 LCD Screen 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
Color : Black
ConnectivityTechnology : /
ControlMethod : touch
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0789537223365
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 789537223365
HardwareInterface : unknown
ImageAspectRatio : 16:9
ImageBrightness : 300 cd/m²
ImageContrastRatio : 700:1
IncludedComponents : For iPad Pro 11 2020 touch screen
ItemName : VSDISPLAY 12.5 inch 1920X1080 edp LCD Screen B125HAN02.2 with VGA Board Controller
ItemPackageDimensions_Height : 8 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 30 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 21 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxHorizontalResolution : 1920
MaxVerticalResolution : 1080
ModelNumber : 12.5" 1920X1080 LCD+controller
NativeResolution : 1920x1080
NumberOfItems : 1
PartNumber : 12.5" 1920X1080 LCD+controller
ProductDescription : LCD Controller Board:
VGA Board Work for 30Pin EDP LCD Screen
Input Power Adapter:12Vdc More than 2A.
Come In Standby Model When Not Input Signal
Standby Model <0.3W
Audio Input: PC-Audio In
Audio Output: Speaker
OSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So On
Language: English
Board Size:107mm x 55mm x 16mm
12.5" B125HAN02.2 1920X1080 LCD Screen:
Display Mode AHAV, Normally Black, Transmissive
Resolution 1920(RGB)×1080
Outline Size 282.4 ×179.32×2.5(H×V×D)
Display Area 276.48× 155.52 (H×V)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
Signal Interface eDP (2 Lanes) , 30 pins , Connector
Backlight WLED
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Packing list :
1× VGA LCD Controller Board VS-RTD2556HV-V1
1× 12.5inch 1920X1080 LCD Screen
1× Signal Cable
1× Keyboard With Cable
ProductSiteLaunchDate : 2019-04-25T07:00:00.000Z
RefreshRate : 60
Resolution : FHD 1080p
ResponseTime : 100 milliseconds
ScreenSurfaceDescription : Glossy
Size : HDMI VGA Board+12.5" 1920x1080 LCD