VSDISPLAY 13.3inch N133HCG-G52 13.3" 1920X1080 LCD Screen Work with Type-C LCD Controller Board
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint1 : 13.3" N133HCG-G52 1920X1080 LCD Screen:Brightness 500 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
BulletPoint2 : Type C Control Board Work for 30Pin EDP LCD Screen:Input: Type-C Output: Type C USB(max 500mA)
BulletPoint3 : Packing list: 1× TYPE-C LCD Controller Board 1× 13.3inch N133HCG-G52 1920X1080 LCD Screen 1× Converter Board 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
BulletPoint5 : Packing list : 1× TYPE-C LCD Controller Board VS-RTD2556HC30-V1 1× 15.6inch B156HAN01.2 1920X1080 IPS LCD Screen 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
ConnectivityTechnology : /
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0601285647906
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 601285647906
HardwareInterface : unknown
ImageBrightness : 300 cd/m²
ImageContrastRatio : 700:1
ItemName : VSDISPLAY 13.3inch N133HCG-G52 13.3" 1920X1080 LCD Screen Work with Type-C LCD Controller Board
ItemPackageDimensions_Height : 7 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 37 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 26 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxVerticalResolution : 1080 pixels
MountingType : Panel Mount
NativeResolution : 1920x1080
PartNumber : N133HCG
ProductDescription : LCD Controller Board:
Type C Control Board Work for 30Pin EDP LCD Screen
Input Power Adapter: Type-C connector
R: Support
Come In Standby Model When Not Input Signal
Audio Speaker
Standby Model <0.3W
Input: Type-C
Output: Type C USB(max 500mA)
OSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So On
Language: English Chinese French Deutsch Italian Espanol Portugues Turkce Polski
Nederlands Korean Japanese
Board Size: 80mm x 51mm x 8mm
13.3" N133HCG-G52 1920X1080 LCD Screen:
Display Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Resolution 1920(RGB)×1080
Outline Size 299.5×176.9×4(H×V×D)
Display Area 293.7×165.2(H×V)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
Signal Interface eDP (4 Lanes), Connector, 30pins
Backlight WLED
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Packing list:
1× TYPE-C LCD Controller Board
1× 13.3inch N133HCG-G52 1920X1080 LCD Screen