VSDISPLAY 15.6" 4K 15.6 inch NV156QUM-N44 3840X2160 IPS LCD Screen with LCD Controller Driver Board
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint1 : 15.6" LCD Screen NV156QUM-N44:Resolution 3840 (RGB)×2160 ,Brightness 300 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
BulletPoint2 : Signal Interface eDP (4 Lanes) , Connector ,40 pins
BulletPoint3 : 4K EDP lcd
BulletPoint4 : Board Work for 30Pin EDP LCD Screen Input Power Adapter: 12Vdc More than 2A. Come In Standby Model When Not Input Signal
BulletPoint5 : Packing list : 1× 2 Mini+DP LCD Controller VS-RT2795T4K-V1 1× 15.6inch NV156QUM-N44 3840X2160 IPS LCD Screen 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
Color : Black
CompatibleDevices : Tablet
ConnectivityTechnology : /
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4963343102717
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 601285644684
HardwareInterface : unknown
ImageBrightness : 300 cd/m²
ImageContrastRatio : 1000:1
ItemName : VSDISPLAY 15.6" 4K 15.6 inch NV156QUM-N44 3840X2160 IPS LCD Screen with LCD Controller Driver Board
ItemPackageDimensions_Height : 7 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 42 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 30 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Round
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxHorizontalResolution : 3840
MaxVerticalResolution : 2160
ModelNumber : 100-122-228
MountingType : Panel Mount
NativeResolution : 3840x2160
ProductDescription : LCD Controller Board:
Board Work for 30Pin EDP LCD Screen
Input Power Adapter: 12Vdc More than 2A.
Come In Standby Model When Not Input Signal
Standby Model <0.3W
Video Input: 2 Mini DP Support 2.0
Audio Output: Earphone
OSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So On
Language: English French German Spanish Italian And So On
Board Size: 89mm x 84mm x 5mm
15.6" LCD Screen NV156QUM-N44:
Display Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Resolution 3840 (RGB)×2160
Outline Size 351.9(W)×224.42 (H) ×3.2(D) mm
Display Area 345.6(W)×194.4(H) mm
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
Signal Interface eDP (4 Lanes) , Connector ,40 pins
Backlight WLED
Input Voltage 3.3V (Typ.)