VSDISPLAY 15.6inch B156HAN01.2 15.6" 1920X1080 IPS LCD Screen Work with Type-C LCD Controller Board
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint1 : Display: Resolution 1920(RGB)×1080. IPS LCD Technology Display and aluminum material design. More durable for usage. Type C Control Board Work for 30Pin EDP LCD Screen
BulletPoint4 : Mini Portable & High Quality:15.6 inch monitor,Outline Size 359.5 × 223.8 × 3 (H×V×D),Display Area 344.16 × 193.59 (H×V),Brightness 300 cd/m² (Typ.),Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
BulletPoint5 : Packing list : 1× TYPE-C LCD Controller Board VS-RTD2556HC30-V1 1× 15.6inch B156HAN01.2 1920X1080 IPS LCD Screen 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
ConnectivityTechnology : /
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0601285647869
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 601285647869
HardwareInterface : unknown
ImageBrightness : 300 cd/m²
ImageContrastRatio : 700:1
ItemName : VSDISPLAY 15.6inch B156HAN01.2 15.6" 1920X1080 IPS LCD Screen Work with Type-C LCD Controller Board
ItemPackageDimensions_Height : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 30 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 14 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
MaxVerticalResolution : 1080 pixels
MountingType : Wall Mount
NativeResolution : 1920x1080
PartNumber : B156HAN01
ProductDescription : VSDISPLAY 15.6inch B156HAN01.2 15.6" 1920X1080 IPS LCD Screen Work with Type-C LCD Controller Board