VSDISPLAY 3.5 inch LCD Screen LQ035NC111 3.5" Screen with 2AV LCD Controller Board
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : VSDISPLAY
BulletPoint1 : 2AV LCD Board Work for 54Pin TTL LQ035NC111 LCD Screen
BulletPoint2 : Input Power Adapter:12Vdc More than 1A. Come In Standby Model When Not Input Signal Standby Model <0.3W
BulletPoint3 : 3.5" LQ035NC111 320X240 LCD Screen:Resolution 320RGB)×240,Signal Interface Digital RGB (8/24-bit) + SPI, CCIR601/656 , 54 pins , FPC
BulletPoint4 : Packing list : 1× 2AV LCD Controller Board VS-D1612-N3 1× 3.5inch LQ035NC111 320X240 LCD Screen 1× 2AV Signal Cable 1× Power Cable 1× Keyboard With Cable
ItemName : VSDISPLAY 3.5 inch LCD Screen LQ035NC111 3.5" Screen with 2AV LCD Controller Board
ItemPackageDimensions_Height : 2.8 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 14.5 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 10 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : touch-screen-tablet-computer-lcd-displays
Manufacturer : VSDISPLAY
PartNumber : VS-D1612-N3+ LQ035NC111
ProductDescription :
ProductSiteLaunchDate : 2019-05-15T07:00:00.000Z
Size : 3.5" 320x240 LQ035NC111 LCD+2AV Controller