PTL110S-FF100TD3-QP150, LED Lighting Modules PTL110 Node; Voltage: 10-30 V dc; Environmental Rating: IP54; 100 mm Fixed Field; Touch Sensor; 3-Digit 14-Segment LED Display;
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Generic
IncludedComponents : 1
ItemName : PTL110S-FF100TD3-QP150, LED Lighting Modules PTL110 Node; Voltage: 10-30 V dc; Environmental Rating: IP54; 100 mm Fixed Field; Touch Sensor; 3-Digit 14-Segment LED Display;
ItemPackageDimensions_Height : 2 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 8 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 6 centimeters
ItemTypeKeyword : led-segment-displays
Manufacturer : BANNER ENGINEERING
ModelNumber : Mavaolr79pod1sue
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : PTL110S-FF100TD3-QP150
ProductDescription : Product Category: LED Lighting Modules Product: LED Modules If - Forward Current: 135 mA Width: 30.1 mm Length: 35 mm Height: 110 mm Housing Color: Black Lens Shape: Rectangular Power Rating: 1.35 W Product Type: LED Bulbs & Modules