Kingston ValueRAM 512 MB 333MHz PC2700 DDR DIMM Desktop Memory (KVR333X64C25/512)
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Kingston
BulletPoint : ...
BulletPoint1 : 512 MB of RAM
BulletPoint2 : One memory module
BulletPoint3 : Works with PCs that use 333 MHz DDR memory modules
BulletPoint4 : Lifetime warranty
BulletPoint5 : Industry standard 184-pin
BulletPoint6 : Standard: DDR4 U-DIMM, PIN: 288pin
BulletPoint7 : Transfer Rate: DDR4-2400 (PC4-19200), Chip: 512M*8(bit)
BulletPoint8 : Voltage: 1.2V, CL: 17, Weight: 0.6 oz (17 g)
Color : GREEN
ColumnAddressStrobeLatency : 9
CompatibleDevices : Desktop
DataTransferRate : 333 MHz
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 740617065459
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 7406170654594
FormFactor : Desktop
ItemName : Kingston ValueRAM 512 MB 333MHz PC2700 DDR DIMM Desktop Memory (KVR333X64C25/512)
ItemPackageDimensions_Height : 0.8 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 14.8 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 4.4 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : desktop-computer-internal-memory
Manufacturer : Kingston Technology Company, Inc.
MemorySpeed : 333 MHz