ELECOM Wireless Ergonomic Shape Mouse, 2.4GHz with Mini USB Receiver, Silent Click, Right Hand 2000DPI, 5 Buttons, Optocal Sensor, Compatible with PC, Mac, Laptop, EX-G, Msize Black (M-XGM30DBSKBK)
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
BatteriesIncluded : 1
BatteriesRequired : 1
BatteryInstallationDeviceType : installed_in_vessel
Brand : ELECOM
BulletPoint3 : WIRELESS 2.4GHZ CONNECTION MODEL - Simply insert the receiver into a USB port on your PC. The receiver is ultra-compact and can be stored in the mouse body, making it difficult to lose and convenient to carry around.
BulletPoint5 : DIMENSION & WEIGHT - 3.0in x 4.5in x 2.2in, Weight: 2.9oz
ButtonQuantity : 5
Color : Black
CompatibleDevices : PC, Laptop, Tablet
ConnectivityTechnology : USB
ContainsBatteryOrCell : cell
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4549550254939
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 810074844123
FinishType : Matte
GpsrSafetyAttestation : 1
HandOrientation : Right
HardwarePlatform : Tablet
HardwarePlatform1 : PC
HardwarePlatform2 : Laptop
HardwarePlatform3 : Mac
Hazmat1 : LITHIUM ION BATTERIES CONTAINED IN EQUIPMENT
Hazmat10 : DE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat11 : EG_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat12 : ES_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat13 : FR_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat14 : GB_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat15 : IE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat16 : IN_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat17 : IT_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat18 : JP_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat19 : MX_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat2 : UN3481
Hazmat20 : NL_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat21 : PL_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat22 : SA_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat23 : SE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat24 : SG_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat25 : TR_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat26 : US_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat27 : ZA_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat28 : 9
Hazmat3 : II
Hazmat4 : AE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat5 : AU_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat6 : BE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat7 : BR_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat8 : CA_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat9 : CN_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
IncludedComponents : Mouse, AA alkaline battery for operation check, Receiver
ItemName : ELECOM Wireless Ergonomic Shape Mouse, 2.4GHz with Mini USB Receiver, Silent Click, Right Hand 2000DPI, 5 Buttons, Optocal Sensor, Compatible with PC, Mac, Laptop, EX-G, Msize Black (M-XGM30DBSKBK)
ItemPackageDimensions_Height : 20.193 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 7.112 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 13.208 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : computer-mice
Manufacturer : ELECOM
Material : Thermoplastic Polyurethane Rubber
ModelName : M-XGM30DBSKBK
ModelNumber : M-XGM30DBSKBK
MouseMaximumSensitivity : 2000 dots_per_inch
MovementDetectionTechnology : Optical
NumberOfItems : 1
NumberOfLithiumIonCells : 1
NumberOfLithiumMetalCells : 1
OperatingSystem : Windows 11,10, macOS Ventura 13, ChromeOS
OperatingSystem1 : Windows 10, 11
OperatingSystem2 : macOS 10.15, 11, 12
OperatingSystem3 : Chrome OS
PackageLevel : unit
PartNumber : M-XGM30DBSKBK
PowerSourceType : Battery Powered
■ A wireless type can be used quickly by simply plugging the receiver into a USB port on a PC.
■ 5 button model with "forward" and "back" buttons for convenient operation of websites and folders.
■ Size S fits those whose length from the tip of the middle finger to the bottom of the palm is 165mm or less. This is for reference only.
■ Connection method: USB 2.4GHz wireless