Aexit DZ47LE-100 DIN Distribution electrical Rail Mount 3P+N Earth Leakage Circuit Breaker AC 400V 100A
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Aexit
BulletPoint1 : Product Name : Earth Leakage Circuit Breaker;Model : DZ47LE-100;Rated Current : 100A
BulletPoint2 : Rated Voltage : AC 400V;Rated Circuit Breaking Capacity : 6KA;Neutral Line : N
BulletPoint3 : Rated Residual Operating Current : 50mA;Rated Residual Operating Time : ≤ 0.1S;Number of Poles : 3
CircuitBreakerType : Standard
CurrentRating : 10 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7032877815459
ItemName : Aexit DZ47LE-100 DIN Distribution electrical Rail Mount 3P+N Earth Leakage Circuit Breaker AC 400V 100A
ItemTypeKeyword : miniature-circuit-breakers
Manufacturer : Aexit
Material : Other
ModelNumber : modle
MountingType : Plug-In Mount
NumberOfPoles : 3
PartNumber : f190412ae060839
ProductDescription : It is applicable to a line of AC 50-60Hz, for protecting overload and short circuit, and rated current up to 100A.It can also be used for infrequent line conversion under the normal condition.The breaker is applicable to lighting distribution system in industrial enterprise, commercially district, high-rise building and dwelling house.It conforms with the standards of IEC60947-2