ODYSSEY FZPLASMA50W Flight Zone Universal 50" Plasma/Lcd Ata Case W/Casters
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : ODYSSEY
BulletPoint : Dual anchor rivets
BulletPoint1 : Heavy-duty ball Corners and recessed hardware
BulletPoint2 : Spring-loaded handles for secure handling during transport
BulletPoint3 : Adjustable interior width and thickness foam
BulletPoint4 : Four 3. 5" Casters, two with brakes
BulletPoint5 : Fits flat screen monitors between 47"-55" Wide, and 2. 5"-5" Thick
BulletPoint6 : Chrome-plated butterfly latches
Color : black
CustomerPackageType : Standard Packaging
Department : Unisex
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 807822025224
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0807822025224
ItemName : ODYSSEY FZPLASMA50W Flight Zone Universal 50" Plasma/Lcd Ata Case W/Casters
ItemPackageDimensions_Height : 40.894 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 151.13 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 101.6 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : dj-mixer-bags-and-cases
Manufacturer : Odyssey Innovative Designs
Material : Polycarbonate
ModelName : Fzplasma50w
ModelNumber : FZPLASMA50W
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : FZPLASMA50W
Pattern : Solid
ProductDescription :
Features:
  • 21" (53.4cm) Wide
  • 24" (60.96cm) High