SKB 3I-2217-10BE iSeries 22" x 17" x 10"- Empty, Black, Multi
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : SKB
BulletPoint1 : Ultra high-strength polypropylene copolymer resin
BulletPoint2 : Resistant to outside elements
BulletPoint3 : Complete Gasket seal makes these cases absolutely watertight (MIL-STD-C-4150J)
BulletPoint4 : Automatic ambient pressure equalization valve
BulletPoint5 : SKB MIL-STD waterproof case 22" X 17" X 10" W/wheels empty patent pending "trigger release" Latch system and molded-in cushion grip handle
Color : Multi
CustomerPackageType : Frustration-Free Packaging
Department : unisex-adult
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 789270991989
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0789270991989
ItemDisplayDimensions_Length : 64 centimeters
ItemDisplayWeight : 8.5 kilograms
ItemName : SKB 3I-2217-10BE iSeries 22" x 17" x 10"- Empty, Black, Multi