D-Link ANT24-0230 Xtreme N 2.4GHZ Indoor Antenna
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : D-Link
BulletPoint1 : Indoor 3-Connector Antenna
BulletPoint2 : D-Link ANT24-0230 Xtreme N 2.4GHZ
BulletPoint4 : Package List: 2 x Antenna, (As the Picture Shown);
Color : Black
Color1 : Grey
Color2 : Silver
CompatibleDevices : Router
ConnectorType : RJ45
CustomerPackageType : Standard Packaging
DataTransferRate : 2.4 GHz
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 999993749228
ExternallyAssignedProductIdentifier10 : 790069341625
Frequency : 2.4 GHz
FrequencyBandsSupported : 2.4 GHz
Impedance : 50 ohm
IncludedComponents : Antenna
ItemDisplayWeight : 1.1 pounds
ItemName : D-Link ANT24-0230 Xtreme N 2.4GHZ Indoor Antenna
ItemPackageDimensions_Height : 6.858 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 27.432 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 21.082 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : network-antennas
Language1 : english
Language2 : english
Manufacturer : D-Link Systems, Inc.
ModelNumber : ANT24-0230
NumberOfChannels : 3
NumberOfItems : 1
PartNumber : ANT24-0230
PowerSourceType : Corded Electric
ProductDescription : D-link Xtreme N ANT24-0230 2.4GHz Antenna ANT24-0230 Network Antennas (*)
ProductSiteLaunchDate : 2006-11-26T07:59:59-00:00
Range : 2 mile
Size : 3' ft 1" in