Eaton XTOE100GGS Overload Relay,20 to 100A,Electronic,3P
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Eaton
BulletPoint : Eaton XTOE100GGS Overload Relay,20 to 100A,Electronic,3P
BulletPoint1 : State solid overload relay 600-vac 4.5A
BulletPoint2 : Schneider Electric 9065SFB20
BulletPoint3 : Package quantity: 1
BulletPoint4 : Package dimensions: 7.6" L x 7.3" W x 7.6" H
BulletPoint5 : Panel or DIN rail mounting; UL Listed, CSA Certified, CE Compliant
Color : Black
CurrentRating : 100 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier : 3389110232660
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 786685437675
IncludedComponents : IEC Overload Relays
ItemDisplayWeight : 1.12 pounds
ItemName : Eaton XTOE100GGS Overload Relay,20 to 100A,Electronic,3P