Trusco TYSUK-125 TYS Series Fixed Urethane Car, 4.9 inches (125 mm)
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Trusco
BulletPoint : Swivel
BulletPoint1 : TRUSCO TYS Series Fixed Urethane Car 4.9 inches (125 mm)
BulletPoint3 : Load Capacity (kgf): 45.0 inches (132.6 mm); Wheel Diameter D: 4.9 inches (125 mm); Wheel Width: 1.6 inches (40 mm); Mounting Height H: 6.6 inches (168 mm); Mounting Seat A x B: 5.5 inches (140 x 94 mm); Mounting Pitch x Weight: 2.5 oz (75 oz (75 oz (750 g)
BulletPoint4 : Plate type; Double bearing included; Fixed type
Color : Mehrfarbig
ExteriorFinish : Plastic
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4989999297737
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 404653253910
ItemName : Trusco TYSUK-125 TYS Series Fixed Urethane Car, 4.9 inches (125 mm)
ItemPackageDimensions_Height : 24.6 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 10.1 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 16.9 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : plate-casters
LoadCapacity : 1200.0 pounds
Manufacturer : トラスコ中山(TRUSCO)
Material : Polycarbonate
ModelNumber : TYSUK125
MountingType : Floor
NumberOfItems : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : TYSUK125
Pattern : Fixed
ProductSiteLaunchDate : 2022-09-21T11:51:13.404Z
Size : 125mm