10PCS Inventory spot Goods PQ05RF11 05RF11 TO-220F-5
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : PIPSCIOO
BulletPoint1 : Possess large area heat dissipation, which can guarantee run for a longer time
BulletPoint2 : Printed circuit board adopt 1.6mm thick double‑sided board, guarantees good passing performance of large and small currents
BulletPoint4 : Adopt advanced technology with excellent craftsmanship, which brings fine finish
BulletPoint5 : Good quality RF oscillator module possess stable structure and high performance
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0886400971764
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 886400971764
ItemName : 10PCS Inventory spot Goods PQ05RF11 05RF11 TO-220F-5
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 7 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 5 centimeters
ItemPackageQuantity : 10
ItemTypeKeyword : radio-frequency-transceivers
Manufacturer : PIPSCIOO
ModelNumber : Respicefinemg5t6ze3xpu
PartNumber : 3154age
ProductDescription :
Item Type: RF Oscillator Module
Material: PCB
Frequency Range: 515MHZ-1150MHZ
Output Power: 7dBm, that is 5 milliwatts
Output Harmonic: -22dBc
Power Supply Voltage: 12V, Current: 50 mA
Frequency Adjustment Voltage Range: 0-12V
Output RF Interface: SMA female
Relationship Between Frequency Control Terminal Voltage and Output Frequency:
0V: 515MHz
1V: 615MHz
2V: 690MHz
3V: 754MHz
4V: 808MHz
5V: 864MHz
6V: 916MHz
7V: 972MHz
8V: 999MHz
9V: 1030MHz
10V: 1070MHz
11V: 1110MHz
12V: 1150MHz
Board Thickness: Approx. 1.6mm / 0.1in