EBYTE E75-2G4M10S JN5169 Zigbee 2,4GHz 10mW Radio Transmitter SMD 10dBm PCB IPEX 2,4GHz RF Transceiver Module
Customer rating 4.9 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : EBYTE
BulletPoint2 : Features: Tested communication range is up to 500 m in ideal condition; Maximum transmission power of 10 mW, adjustable via software; supports ZNET, JenNet-IP, ZigBee-PRO, RF4CE
BulletPoint3 : Supports the worldwide license-free ISM 2,4 GHz; With built-in 32-bit high-performance and low-power MCU; with plenty of resources, 512 KB Flash, 32 KB RAM
BulletPoint4 : Supports 2.0 V ~3.6 V power supply, power supply over 3.3 V can guarantee the best performance; Industrial standard design, supports -40 ~85? for long work
BulletPoint5 : PCB and IPEX antenna optional, good for secondary and embedded development.
ConnectivityTechnology : Radio Frequency
ControllerType : Button Control
ExternallyAssignedProductIdentifier : 2050000015441
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 711331856678
Hazmat1 : auto-grounding
Hazmat10 : EG_NoAir
Hazmat11 : ES_NoAir
Hazmat12 : FR_NoAir
Hazmat13 : GB_NoAir
Hazmat14 : IN_NoAir
Hazmat15 : IT_NoAir
Hazmat16 : JP_NoAir
Hazmat17 : MX_NoAir
Hazmat18 : NL_NoAir
Hazmat19 : PL_NoAir
Hazmat2 : 3
Hazmat20 : SA_NoAir
Hazmat21 : SE_NoAir
Hazmat22 : SG_NoAir
Hazmat23 : TR_NoAir
Hazmat24 : US_NoAir
Hazmat25 : ZA_NoAir
Hazmat3 : AE_NoAir
Hazmat4 : AU_NoAir
Hazmat5 : BE_NoAir
Hazmat6 : BR_NoAir
Hazmat7 : CA_NoAir
Hazmat8 : CN_NoAir
Hazmat9 : DE_NoAir
ItemName : EBYTE E75-2G4M10S JN5169 Zigbee 2,4GHz 10mW Radio Transmitter SMD 10dBm PCB IPEX 2,4GHz RF Transceiver Module
ItemPackageDimensions_Height : 4.064 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 14.732 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 19.05 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : radio-frequency-transceivers
Manufacturer : EBYTE
Material : pex
MaximumRange : 500 meters
ModelNumber : a15050500ux0780
NumberOfItems : 1
NumberOfLithiumMetalCells : 1
PartNumber : E75-2G4M10S
ProductDescription : [IC] : JN5169
[Frequency] : 2.405~2.48GHz