Pad-Lock Universal Switch 20A 440V 2Postions NO/Off LW26GS-20/04-1 Changeover Control Rotary Cam Combination Switch
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Generic
BulletPoint : Pad-Lock Universal Switch 20A 440V 2Postions NO/Off LW26GS-20/04-1 Changeover Control Rotary Cam Combination Switch
BulletPoint1 : SENTRON
BulletPoint2 : 3LD DISCONNECTOR
BulletPoint3 : EMERGENCY SWITCHING-OFF SWITCH
BulletPoint4 : 3-POLE
BulletPoint5 : 16 AMP
BulletPoint6 : Connector Type: [Other]
BulletPoint7 : Additional Information: Compatible with various electronic devices
CircuitType : 1-way
Color : Black
ConnectivityProtocol : X-10
ConnectorType : [Other]
ControlMethod : touch
CurrentRating : 10 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 661191391089
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0661191391089
FitType : Vehicle Specific
IncludedComponents : Switch Housing
InternationalProtectionRating : IP54
ItemName : Pad-Lock Universal Switch 20A 440V 2Postions NO/Off LW26GS-20/04-1 Changeover Control Rotary Cam Combination Switch
ItemPackageDimensions_Height : 4 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 18 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 12 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : electronic-component-selector-switches
LightType : non-illuminated
Manufacturer : Generic
Material : Plastic
ModelName : Switch Housing
ModelNumber : ABLFY_DUD_20209
MountingType : Panel Mount
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
NumberOfPositions : 1
OperationMode : manual
PartNumber : ABLFY_DUD_20209
ProductDescription :
Pad-lock Universal switch 20A 440V 2Postions NO/OFF LW26GS-20/04-1 Changeover Control Rotary Cam Combination Switch Introduction: