33-P007-250-012-012 General Purpose Rubber, 70A Durometer, Smooth Finish, Adhesive Backed, 0.25" Thickness, 12" Width, 12" Length, Black
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Brand : Small Parts
BulletPoint : Price For: Each Item: Flexible Bulk Rolls Strip Color: Clear Strip Material: PVC Strip Type: Ribbed Strip Thickness: 0.120" Strip Width: 12" Roll Length: 75 ft. Temp. Range: 0 to 150 Degrees F Country of Origin (subject to change): United States
BulletPoint1 : Package length: 0.990 cm
BulletPoint2 : Package width: 30.48 cm
BulletPoint3 : Package height: 30.607 cm
BulletPoint4 : Product Type:RAW MATERIALS
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7430988822579
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 840032707535
ItemForm : Sheet
ItemName : 33-P007-250-012-012 General Purpose Rubber, 70A Durometer, Smooth Finish, Adhesive Backed, 0.25" Thickness, 12" Width, 12" Length, Black