33-P007-375-006-036 General Purpose Rubber, 70A Durometer, Smooth Finish, Adhesive Backed, 3/8" Thickness, 6" Width, 36" Length, Black
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Binding : Misc.
Brand : Small Parts
Color : Black
Label : Small Parts
Manufacturer : Small Parts
MaterialType : SBR (Styrene-butadiene Rubber)
Model : 33-P007-375-006-036
NumberOfItems : 1
PackageDimensions_Weight : 4.40042674952
PackageDimensions : L:7.99999999184 X W:7.99999999184 X H:6.1199999937576
PartNumber : 33-P007-375-006-036
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : RAW_MATERIALS
Publisher : Small Parts
ReleaseDate : 2017-03-12
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/41OiUdnHUzL._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : Small Parts
Title : 33-P007-375-006-036 General Purpose Rubber, 70A Durometer, Smooth Finish, Adhesive Backed, 3/8" Thickness, 6" Width, 36" Length, Black