ZSR012-12A Conductive Slip Ring Rotary Connector 12 Way 2A Conductive Ring
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : NYWEUKRV
BulletPoint : Snap-Ring Pliers
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7540070881695
ItemName : ZSR012-12A Conductive Slip Ring Rotary Connector 12 Way 2A Conductive Ring
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 1 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : snap-ring-pliers
Manufacturer : NYWEUKRV
ModelName : NYWEUKRV
ModelNumber : NYWEUKRV
NumberOfItems : 1
PartNumber : NYWEUKRV
ProductDescription : Snap-Ring Pliers
Protection grade: IP51
Lead wire length: 200mm
Working temperature: -20℃~+80℃
Dielectric strength: 100MΩ@600VDC
Working humidity: 10%~85%RH
Protection grade: IP51
Lead wire length: 200mm