Fielect DC 24V 10A 80N Push Pull Type Solenoid Electromagnet, 20mm Stroke Open Frame Solenoid Linear Motion, JF-1683B-24V
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amount : 33.49
Binding : Misc.
Brand : Fielect
Color : Model: JF-1683B-24V
Department : unisex-adult
Label : Fielect
Manufacturer : Fielect
MaterialType : Metal
Model : FLT20190821M-0075
NumberOfItems : 1
PackageDimensions_Weight : 2.42728950462
PackageDimensions : L:6.4960629855 X W:2.9921259812 X H:2.5196850368
PartNumber : FLT20190821M-0075
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : ELECTRONIC_COMPONENT
Publisher : Fielect
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/41dd6Bi8tOL._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : Fielect
Title : Fielect DC 24V 10A 80N Push Pull Type Solenoid Electromagnet, 20mm Stroke Open Frame Solenoid Linear Motion, JF-1683B-24V