TONE 4NV-22L150 1/2" Drive, 6 Point 150mm Deep Impact Socket
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : TONE
BulletPoint1 : Opposite Side Dimensions: 0.9 inches (22 mm)
BulletPoint2 : Drive: 1/2 inches (12.7 mm)
BulletPoint3 : Total Length: 5.9 inches (150 mm)
BulletPoint4 : Hex Strong Drive
BulletPoint5 : Drive: 1/2 inch (12.7 mm) Shape: Hexagonal Impact Wrench
Color : Silver
CompatibleFastenerDescription : 0.5 inch
DriveSystem : Square
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4953488266474
FinishType : Brushed
ItemLength : 5.91 inches
ItemName : TONE 4NV-22L150 1/2" Drive, 6 Point 150mm Deep Impact Socket