RAB FSLEDH3YB/120 LED Steplight, 120V - Black - 3000K
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : RAB Lighting
Brightness : 36.00 lumen
BulletPoint : Product Material: Cast Aluminum
BulletPoint1 : 3000K, BLACK, 120 Volt, 36 Lumens
BulletPoint2 : Deep regress of light source eliminates glare
BulletPoint3 : Concealed hardware for a clean, sophisticated look
BulletPoint4 : Suitable for both indoor and outdoor use
BulletPoint5 : Easy installation into a recessed 2" x 4" job
BulletPoint6 : Stainless steel chassis
Color : Black
ColorTemperature : 3000 kelvin
ControllerType : Remote Control
ControlMethod : application
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7611010239484
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 019813484556
FinishType : matte
FixtureType : Non Removable
IncludedComponents : Fixture, Mounting Hardware
IndoorOutdoorUsage : indoor
IndoorOutdoorUsage1 : indoor
IndoorOutdoorUsage2 : outdoor
InstallationType : Surface Mount
IsAssemblyRequired : 1
ItemName : RAB FSLEDH3YB/120 LED Steplight, 120V - Black - 3000K