Vanky Industry IFM TA3131 TA-060.CDR14-A-ZVG/US/Temperature Sensor New
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Generic
BulletPoint : Vanky Industry IFM TA3131 TA-060.CDR14-A-ZVG/US/ Temperature Sensor New
BulletPoint1 : M12 5pin male to female cable is designed of knurling decoration, better prevent the hand slip.
BulletPoint2 : Wire: 22AWG*2P + Braid, pure copper, PVC jacket; Shielded: Braid; Rated current:4A; Rated voltage:60V; Test voltage: 2000V; Waterproof Rating: IP67 for safe use in harsh environment.
Color : As per images
CompatibleDevices : PC
ConnectorGender : Male-to-Female
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4958247783124
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0751753839811
IncludedComponents : No
IndoorOutdoorUsage1 : outdoor
IndoorOutdoorUsage2 : indoor
ItemName : Vanky Industry IFM TA3131 TA-060.CDR14-A-ZVG/US/Temperature Sensor New
ItemPackageDimensions_Height : 3.2 inches
ItemPackageDimensions_Length : 5.2 inches
ItemPackageDimensions_Width : 4.5 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Round
ItemTypeKeyword : industrial-temperature-sensors
Manufacturer : Vanky Industry
Material : iron
MeasurementAccuracy : ±1.5°C
MeasuringRange : -40 - 150 °C