TONE Quick Spanner Head for Replaceable Torque Wrenches 19DRSQ-17 ?0.7 inches (19 mm), 2 Sides Width 0.7 inches (17 mm)
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : TONE
BulletPoint : WIHA 44163 - Llave dinamometrica aislada 1000V VDE 3/8 inch 5-25 Nm Ref. 246267
BulletPoint1 : Drive: φ0.7 inches (19 mm)
BulletPoint2 : Standard size: 2 sides width 6.7 inches (17 cm)
BulletPoint3 : Weight: 5.6 oz (160 g)
Color : Silver
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4953488419870
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 4010995001582
FinishType : Powder Coated
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : No
ItemDisplayWeight : 614 grams
ItemLength : 331 millimeters
ItemName : TONE Quick Spanner Head for Replaceable Torque Wrenches 19DRSQ-17 φ0.7 inches (19 mm), 2 Sides Width 0.7 inches (17 mm)
ItemPackageDimensions_Height : 35.1 millimeters
ItemPackageDimensions_Length : 95.5 millimeters
ItemPackageDimensions_Width : 34.5 millimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTorque : 110 newton_meters
ItemTypeKeyword : torque-wrenches
Manufacturer : トネ(TONE)
Material : Metal
MeasurementSystem : inch
MeasurementSystem1 : metric
MeasurementSystem2 : inch
ModelName : Clas
ModelNumber : 19DRSQ-17
NumberOfItems : 1
NumberOfLithiumMetalCells : 1
OperationMode : 手動式
PackageLevel : unit
PartNumber : 19DRSQ-17
ProductSiteLaunchDate : 2023-11-07T10:15:05.625Z
Size : 19DRSQ-17:φ19×面幅:17mm