UC500-30GM70S-UE2R2-V15 Sensor Ultrasonic 238399
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Brand : Generic
BulletPoint : Sensor Ultrasonic
BulletPoint1 :
BulletPoint2 :
BulletPoint3 :
BulletPoint4 :
BulletPoint5 :
Color : Sn 4000mm 0-10v
ExternallyAssignedProductIdentifier : 3002984157241
IncludedComponents : 1
ItemName : UC500-30GM70S-UE2R2-V15 Sensor Ultrasonic 238399
ItemPackageDimensions_Height : 2 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 9 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 6 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : ultrasonic-proximity-sensors
Manufacturer : PEPPERL + FUCHS AUTOMATION
ModelName : ZOZ03Y0
ModelNumber : Multizenicrxd0v1zhsp
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : UC500-30GM70S-UE2R2-V15
ProductDescription : Sensor Type Ultrasonic Sensing Distance 1.969" ~ 27.559" (50mm ~ 700mm) Output Type PNP-NC/NO Response Frequency - Shielding Unshielded Material - Body Nickel-Plated Brass Voltage - Supply 20V ~ 30V Termination Style Connector Operating Temperature -25°C ~ 70°C Ingress Protection IP65 Indicator LED Package / Case Cylinder, Threaded - M30